Nebankovní půjčka pro nezaměstnané
Nebankovní půjčky poskytují úvěrové společnosti s licencí České národní banky (vyjma těch nelegálních lichvářských). Nabízejí dost mírné podmínky a k jejímuž získání zpravidla stačí aby byla osoba plnoletá, měla občanství ČR, jakož i přístup na internet, mobilní telefon a bankovní účet. Jejích výhodou je také rychlé posouzení žádosti a čerpání půjčky ihned, dají se snadno vyřídit online přes internet. Často poskytují tyto instituce půjčky bez nahlížení do registrů, takže alespoň malou částku půjčí i lidem, jenž jsou aktuálně nezaměstnáné nebo nemají příjem anebo dluží.
Nevýhodami takových půjček je to, že jsou poskytovány společnostmi v malých částkách a na extrémně krátkou splatnost, mají poměrně vyšší úroky a vysokou roční procentní sazbu nákladů (RPSN).
Varianty sehnání půjčky pro nezaměstnané a dlužníky
Všechny nebankovní půjčky pro nezaměstnáné ale nejsou stejné. Jsou poskytovány v několika úrovních výše půjčky. Pokud nemáte zaměstnání nebo jste v registru dlužníků, nedostanete více než několik tisíc korun, přitom ale nedochází ke složitému dokládání a prokazování. Větší možnosti máte, pokud jste vlastníkem nemovitosti a jste připraveni jí ručit (zástava nemovitostí).
Protože nebankovní instituce se snaží přilákat klienty, nabizejí řádu možností, aby usnadnit postup pří vyřízováni půjček. Patří sem například online půjčka pro nezaměstnané, která se snadno vyřízuje na internetu, když po vyplnění webového formuláře a schválení, podpisu smlouvy rychlé získáte peníze pohodlnou cestou online bez dokládání účelu, žádného prověřování a návštěvy pobočky. Většina společností poskytují sjednání půjčky online zcela zdarma.
Půjčky pro nezaměstnané ihned mají takové výhody, že poskytují benevolentní podmínky schválení, společnosti nenahlíží do registru dlužníků a že peníze dostanete skoro hned na svém účtu, maximálně do několika hodin. Jsou také bez skrytých poplatků, když předem víte, jaký poplatek za úvěr zaplatíte.
Rychlá půjčka pro nezaměstnané se vyřízuje snadno a rychle, během několika minut. Je to zpravidla krátkodobá mikropůjčka typická svou krátkou dobou splatností. Výhodnou je tím, že pro její sehnání nemusíte dokládat potvrzení o příjmu, když probíhá bleskové schválení žádosti a odeslání peněz.
Hodně společností poskytují klientům rychlé půjčky online a v krátké době. Takovou je napr. Provident půjčka pro nezaměstnané, která se vyznačuje především rychlostí vyplacení v hotovosti, možností splátkových prázdnin a pojištěním schopnosti splácet při výpadku příjmů, která pak výborně poslouží jako hotovostní půjčka pro nezaměstnané. To se hodí zejména o víkendu, kdy banky většinou nepracují a peníze nepřeposílají.
Nebankovní půjčky bez doložení příjmů
Ještě jednou dostupnou variantou je půjčka bez doložení příjmu. Podle zákona můžete mít jakýkoliv důvod, proč nechcete ukazovat své příjmy. Přestože jsou úvěroví poskytovatelé povinni prověřovat příjmy klientů, nicméně v praxi mohou úvěr dostat i ti, které žádné příjmy nemají nebo je nemohou nijak doložit. Tyto půjčky bez doložení příjmů většinou nejsou moc vysoké ani dlouhodobé, mají většinou pouze měsíční splatnost (např. oblíbená půjčka Zaplo, Via SMS, Kamali a řada dalších).
Půjčka pro nezaměstnané bez příjmu s sebou nese ale i určitá rizika, s nímiž je třeba se před podepsáním smlouvy důkladně seznámit a zvážit, zda se Vám půjčka za takových podmínek vyplatí. Riziko na vaší straně spočívá v tom, že musíte mít pravidelný a dostatečný příjem, ze kterého byste mohli úvěr splácet. Za těchto okolností je to jen krok do dluhové pasti. Než si půjčíte, promyslete, jak budete půjčku splácet, které další finanční zdroje k tomu můžete využít.
Podle čeho si vybrat bezpečné půjčky pro nezaměstnané?
Samozřejmě, pokud je někdo nezaměstnaný nebo dluží, nejlepší rada by zněla – nepůjčovat si. Někdy je ale situace dost složitá a malá půjčka nemusí uškodit. Pokud jde o nebankovních půjčkách, je ale nutné vybírat pouze z prověřených poskytovatelů ze seznamu licencovaných společností spravovaného Českou národní bankou. Dalším kritériem by měla být co nejnižší celková splacená částka, co nejnižší úroková sazba i RPSN (roční procentní sazba nákladů). Dobré je podívat se i na to, jaké jsou sankce při případném opoždění se splátkou, nebo zda úvěrová společnost umožňuje odklad splátky.